Гендерно чутлива комунікація – необхідна навичка для державних службовців

На важливості гендерно чутливих комунікацій у роботі державних службовців наголосили в межах реалізації загальної професійної (сертифікатної) програми для державних службовців, вперше призначених на посади державної служби категорії «Б».

Інтерактивну лекцію зі слухачами провела завідувачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, кандидатка філологічних наук Тетяна Бондаренко. Мета лекції – ознайомити із принципами гендерно чутливих комунікацій, щоб слухачі могли їх застосовувати у своїй повсякденній діяльності.

Акцентували увагу на тому, що гендерно чутливі комунікації сприяють створенню рівноправного, справедливого суспільства, де всі громадяни мають рівні можливості, незалежно від статі. Це підхід до подання інформації, що зважає на різноманітні потреби, досвід та інтереси різних груп людей, зокрема жінок і чоловіків, та уникає стереотипів і дискримінації.

Учасники навчання проаналізували поняття «гендерна чутливість», «гендерна сліпота», «гендерні окуляри», розглянули та виконали практичні вправи зі стратегій поступового реформування мови, на яких базовані гендерно чутливі комунікації, зокрема стратегій нейтралізації та фемінізації.

 Щиро дякуємо пані Тетяні за цікаве й корисне заняття та співпрацю з нашим закладом освіти. Працюємо далі.