Третій день Рішельє-форуму 2024 було присвячено гендерно відповідальній та інклюзивній публічній службі. Програма семінару передбачала експертне обговорення в межах трьох дискусійних панелей:
- гендерна рівність у державних політиках та програмах: передумова вступу до ЄС та відновлення України;
- адаптація ветеранів та ветеранок до цивільного життя: запит суспільства та пропозиція держави;
- збереження людського капіталу: безбар’єрна публічна служба.
Черкаський РЦПК проводить системну роботу з реалізації програм підвищення кваліфікації щодо забезпечення рівності та інклюзії на публічній службі. На виконання в області Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року розроблена та успішно впроваджена загальна короткострокова програма підвищення кваліфікації «Застосування гендерних підходів. Гендерний аналіз, гендерна статистика».
На виконання плану заходів із реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року впроваджена загальна короткострокова програма «Забезпечення прав та інтересів осіб з інвалідністю. Вивчення положень Конвенції про права осіб з інвалідністю. Питання універсального дизайну і доступності».
Також до загальних професійних (сертифікатних) програм включені інтерактивні лекції «Гендер і рівність у забезпеченні прав людини в сучасному світі», «Забезпечення реалізації ґендерної політики в Україні в контексті виконання Резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека», «Стратегії і тактики гендерно чутливої комунікації публічних службовців, «Принципи формування та реалізації державної політики щодо забезпечення прав і свобод осіб з інвалідністю згідно з Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю».