За словами Голови Національного агентства України з питань державної служби Наталії Алюшиної, це важливий крок до розбудови публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної служби в органах місцевого самоврядування. НАДС як головний розробник Закону доклав значних зусиль для створення умов відкритості та прозорості при підготовці документу. До його розробки було залучено широке коло експертів. Кожна норма проходила детальне обговорення і в підсумку отримано ґрунтовний документ.
«Сьогодні дійсно важливий день для місцевого самоврядування України. Адже після ґрунтовної роботи органи місцевого самоврядування отримали новий Закон, який дозволить ще ефективніше розбудовувати професійну службу в територіальних громадах. А також Закон містить норми, що дозволять гармонізувати положення державної служби та служби в органах місцевого самоврядування», – коментує прийняття Закону Наталія Алюшина.
Закон передбачає зміни щодо:
- розмежування статусу службовців місцевого самоврядування та виборних посадових осіб місцевого самоврядування;
- закріплення принципу політичної неупередженості службовців місцевого самоврядування, із збереженням за ними конституційного права обиратися та гарантій передбачених виборчим законодавством;
- упорядкування проведення відкритих конкурсів на посади службовців місцевого самоврядування;
- опублікування оголошення про конкурс та результатів його проведення через Єдиний портал вакансій публічної служби;
- запровадження щорічного оцінювання результатів службової діяльності службовців місцевого самоврядування;
- порядку професійного розвитку службовців місцевого самоврядування;
- механізму кар’єрного просування службовців місцевого самоврядування;
- удосконалення кадрового резерву службовців місцевого самоврядування;
- встановлення рамки посадових окладів службовців місцевого самоврядування;
- встановлення дисциплінарної та матеріальної відповідальності службовців місцевого самоврядування.
Важливо: набрання чинності Законом передбачено через шість місяців з дня його опублікування, але не раніше ніж через шість місяців з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні.