24 вересня 2020
Захист прав дітей як пріоритетний напрям державної політики


переглянути

Законодавством України захист прав дітей та їх благополуччя визнаються загальнодержавними стратегічними пріоритетами.


В умовах соціально-економічних реформ та ведення на частині території України військових дій, проблеми захисту прав дітей набувають особливої гостроти. Це зумовлює необхідність поглибленого аналізу діяльності органів державної влади з цих питань та пошуку можливостей для створення нових, більш дієвих механізмів реалізації державної політики з питань правого захисту й соціальної підтримки дітей.


В Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів реалызована короткострокова тематична програма підвищення кваліфікації працівників служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів міст обласного значення, виконавчих органів об’єднаних територіальних громад.


Програма - практико-орієнтована і спрямована на вироблення професійних компетентностей та удосконалення фахових знань, необхідних для забезпечення ефективної реалізації в області державної політики з питань соціального захисту дітей. На обговорення винесені актуальні питання діяльності служб у справах дітей, реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, дотримання прав дитини в системі альтернативної опіки, здійснення патронату над дитиною, розвитку в області інституту прийомного виховання, забезпечення права дітей-сиріт, організації роботи з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах та ін.


В рамках професійного навчання працівників служб у справах дітей відбулось онлайн спілкування з представниками Міністерства соціальної політики України, які презентували інновації законодавства щодо захисту прав дітей в умовах децентралізації та реформи місцевого самоврядування.


Заступник генерального директора Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей, керівник експертної групи з питань розвитку альтернативних форм виховання Інна Гончарук обговорила із учасниками професійного навчання порядок зарахування дітей на цілодобове перебування до закладів, які здійснюють інституційний догляд і виховання дітей.


Державний експерт експертної групи з питань реформування системи усиновлення та захисту прав дітей Любов Солодухіна надала практичні рекомендації щодо вирішення проблемних питань, що стосуються забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

22 квітня 2021
Powered by ArtistSoft