05 березня 2020
Реформування земельних відносин на ринкових засадах


переглянути

В Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів реалізована короткострокова тематична програма «Реформування земельних відносин на ринкових засадах».


Програма професійного навчання практико-орієнтована і розроблена з урахуванням змін у земельному законодавстві та посадових обов’язків землевпорядників щодо організації ефективного використання земель, їх охорони, контролю за дотриманням земельного законодавства та ведення земельнооблікової документації.


Фахівці Держгеокадастру Черкаської області обговорили зі слухачами  проблемні питання земельного законодавства; нововведення щодо нормативної грошової оцінки землі; зміни до Закону України «Про Державний земельний кадастр» у частині повноваження органів місцевого самоврядування, а також організацію ведення державного земельного кадастру, порядок набуття права власності й користування на земельні ділянки державної та комунальної власності, процедуру оцінки земель комунальної власності в межах населених пунктів тощо.


Під час тематичної зустрічі начальник юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Оксана Сіроштан роз’яснила проблемні питання земельного законодавства та обговорила основні положення Закону України «Про колективну власність на землю».


У рамках професійного навчання землевпорядники отримали вичерпну інформацію про виділення й отримання земельних ділянок учасниками АТО. Начальник відділу Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Людмила Пазинич ознайомила із законодавчими актами та надала відповіді на запитання слухачів.


Внесення змін до Закону України «Про Державний земельний кадастр» в частині надання повноважень органам місцевого самоврядування обговорила із спеціалістами-землевпорядниками начальник управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Пазинич.


Заступник начальника Управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації Людмила Довга дала роз’яснення щодо вимог природоохоронного законодавства при відведенні земельних ділянок.


Серед фахових питань, що обговорювались на семінарі – забезпечення реалізації на території області державної політики у сфері будівництва, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства; координації діяльності суб’єктів містобудівної діяльності щодо комплексного розвитку територій населених пунктів в області та основні вимоги до проектування та забудови сільських населених пунктів в контексті чинного законодавства України.


Отримані знання сприятимуть створенню в регіоні ефективної системи управління земельними ресурсами.

23 вересня 2020
Powered by ArtistSoft