23 січня 2020
Практичні аспекти професійної діяльності старост територіальних громад області


переглянути

Формування в регіоні дієвого інституту старост реалізовується через професійне навчання лідерів місцевого розвитку у Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Новий навчальний сезон у закладі післядипломної освіти розпочався зі спеціальної короткострокової програми для старост територіальних громад.


Під час практичних занять старости здійснили аналіз ресурсів територіальної громади, ознайомились із польським досвідом успішного розвитку громад, відпрацювали навички ефективної комунікації та прийоми запобігання конфліктним ситуаціям у взаємодії з громадськістю.


Програма професійного навчання передбачала отримання нових знань з питань звернення громадян; участі старости у моніторингу та контролю формування і використання бюджету в громадах; надання адміністративних послуг у громаді; залучення громадськості до написання і реалізації проектів розвитку; доступу до публічної інформації; забезпечення захисту прав дітей, охорони материнства та дитинства; організації надання соціальних послуг у громаді, тощо.


За інформацією директора Центру Сергія Демченка, у 2020 році пріоритетним вектором професійного навчання у Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів визначено підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування, особливо в тих, що були утворені внаслідок об’єднання територіальних громад. Саме для органів місцевого самоврядування в Центрі розроблені нові спеціальні програми, спрямовані на набуття нових фахових компетенцій, що сприятимуть захист інтересів територіальних громад і їх успішному соціально-економічному розвитку.

12 серпня 2020
Powered by ArtistSoft