29 серпня 2019
Черкащани вшанували пам’ять загиблих захисників України


переглянути

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський підписав указ про заснування 29 серпня Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Саме у цей день 2014-го року в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі. Українські військові потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Тоді бойовики обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. За офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських бійців, ще 429 дістали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти.


- У нас у всіх є віра в перемогу, – говорить дружина загиблого учасника АТО Олена Ложешнікова. – Важливо те, що є люди, які готові будувати щасливу країну, щасливе життя для наших дітей і внуків. Є ті, хто готові захищати. Бо саме за світле майбутнє боролися і продовжують боротися наші захисники.


Благочинний Черкаського району отець Андрій Шпунт провів молебень біля меморіальної плити із викарбуваними іменами загиблих в україно-російській війні.


- Ми згадуємо сьогодні всіх і кожного поіменно, хто не пошкодував своїх молодих років, свого життя за Незалежність України. Бачимо, що тут на стелі викарбувані імена полеглих воїнів. Але жахливо, що вже маємо новий список тих, хто відійшов у вічність, захищаючи рідну землю. Молимося, щоб це жахіття закінчилося.


Вшанував пам’ять загиблих голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко.


– Велика пошана матерям, дружинам, родинам загиблим. Ці воїни завжди з нами. Тепер вони – наші ангели охоронці. Справа честі продовжувати боротьбу і з зовнішнім, і з внутрішнім ворогом. І щоб все завершилося так, як мріяли загиблі хлопці, – звернувся до родин загиблих черкащан Ігор Шевченко.


За інформацією офіційного веб-сайту Черкаської обласної державної адміністрації http://ck-oda.gov.ua/cherkaschany-vshanuvaly-pamyat-zahyblyh-zahysnykiv-ukrajiny/


 

22 квітня 2021
Powered by ArtistSoft