25 березня 2019
Затверджено результати виконання Україною рекомендацій, наданих Антикорупційною мережею ОЕСР щодо реалізації Стамбульського Плану дій проти корупції


переглянути

Під час презентації результатів оцінки зазначалося, що завдяки активній підтримці Антикорупційної мережі ОЕСР НАДС вдалося досягти суттєвого прогресу за такими напрямами:


    вдосконалення конкурсного відбору на державну службу;


    забезпечення захисту державних службовців від незаконних звільнень;


    запровадження щорічного оцінювання результативності діяльності державних службовців;


    регламентація питання щодо етики поведінки державних службовців.


Зокрема, щодо вперше проведеного щорічного оцінювання результатів службової діяльності державних службовців визначено значний прогрес виконання.


Водночас, як і очікувалося, Секретаріат ОЕСР акцентував увагу на відсутності відчутного просування у питаннях оплати праці державних службовців, зокрема, зменшення ваги премій і стимулюючих виплат, чіткості механізму їх розподілу, наявності суттєвих диспропорцій в оплаті праці у державних органах тощо.


Крім того, Секретаріат Антикорупційної мережі висловив стурбованість відтермінуванням Законом України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” питання скасування стимулюючих виплат, невизначення їх граничного розміру та необмеження премій за результатами оцінювання.


З питання оплати праці Секретаріат Антикорупційної мережі OECD погоджується рекомендувати визначити НАДС відповідальним за цей важливий блок реформи, маючи інформацію про заходи, які тривалий час ініціюються Агентством з цього питання.


Крім того, Секретаріат проводитиме моніторинг з питань можливих політично вмотивованих звільнень, пов’язаних з виборчим процесом в Україні у 2019 році.


У складі української делегації у 20-му Пленарному засіданні Антикорупційної мережі країн OECP взяли участь представники НАЗК, ГПУ, САП, НАДС, ВККС, НАБУ, МЕРТ, МВС.


За інформацією офіційного веб-сайту Національного агентства України з питань державної служби https://nads.gov.ua/novyny-nads/zatverdzheno-rezultaty-vykonannia-ukrainoiu-rekomendatsij-nadanykh-antykoruptsijnoiu-merezheiu-oesr-shchodo-realizatsii-stambulskoho-planu-dij-proty-koruptsii-2/

12 липня 2020
Powered by ArtistSoft