14 грудня 2018
Черкащина вшановує ліквідаторів аварії на ЧАЕС


переглянути

 14 грудня – день пам’яті в Україні. Саме сьогодні 1986-го року завершили спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Нині ж лише в Черкаській області проживає понад 103 тисяч громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.


– Сьогодні ми складаємо шану мужнім людям, які у трагічний час катастрофи приборкували ядерну стихію, захищаючи українську землю та увесь світ від смертельної небезпеки. Люди, які усвідомлюючи всі ризики, ціною власного життя та здоров’я захистили нас від ще тяжчих наслідків. Із глибоким сумом схиляємося перед світлою пам’яттю героїв, що пожертвували собою заради нас і наших нащадків, – сказав голова ОДА Олександр Вельбівець. – Чорнобильська катастрофа стала національною трагедією. Вона породила цілий ряд проблем як матеріальних, так і фінансових, а головне – соціальних. Статус ліквідатора, статус потерпілих отримали десятки, сотні тисяч людей. Багато з них уже не дожили до сьогоднішнього дня, хоча пройшло лише три десятки років. А це в переважній більшості молоді люди, які тоді стали боронячи нас від так званого «мирного атому», який став «чорною отрутою» для великої території і для багатьох людей. Страшно сьогодні визнавати і усвідомлювати, що хвороби, які прийшли і стали наслідками цієї катастрофи стали дуже «молодими». В умовах, коли проти нас ведеться неоголошена війна, коли на першому плані – збереження незалежності та територіальної цілісності української держави, ми, як влада, у тісній співпраці з громадськими об’єднаннями, які опікуються постраждалими, створюємо оптимальні та збалансовані механізми їх ефективного соціального захисту і підтримки. Особлива увага приділена дітям Чорнобиля та людям із інвалідністю. Держава ні в якому разі не забуває про цих людей, –  людей яким ми дякуємо життям.


Сьогодні Україна впроваджує політику відродження Чорнобильської зони відчуження. Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про додаткові заходи з відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, із соціального захисту постраждалих осіб, безпечного поводження з радіоактивними відходами», інформують на Урядовому порталі. На його виконання Уряд вирішує питання з підвищення розміру пенсій з інвалідності для осіб з числа учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і пенсій у зв’язку із втратою годувальника з числа ліквідаторів.


За інформацією офіційного веб-сайту Черкаської обласної державної адміністрації http://ck-oda.gov.ua/cherkaschyna-vshanovuje-likvidatoriv-avariji-na-chaes/

16 червня 2019
Powered by ArtistSoft