26 червня 2018
Реалізація державної політики з підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування


переглянути

В Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів підбили підсумки реалізації державної політики з підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування у І півріччі 2018 року.


Робота Центру спрямована на практичну реалізацію Концепції реформування системи підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад; вимог Антикорупційного пакету законів; плану заходів з імплементації Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС; завдань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні; рекомендацій Національного агентства України з питань державної служби щодо створення дієвої системи розвитку управлінських кадрів - керівників лідерів державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.


За інформацією директора Центру Сергія Демченка відповідно до плану-графіка підвищення кваліфікації кадрів, затвердженого обласною державною адміністрацією, обласною радою та погодженого Національним агентством України з питань державної служби, у І півріччі 2018 році в Центрі підвищили кваліфікацію 1684 державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.


Проведено два виїзні тематичні короткострокові семінари «Взаємодія органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування у вирішенні регіональних проблем» для 280 публічних службовців Кам'янського та Жашківського районів.


Важливим кроком на шляху підтримки та прискорення децентралізації і реформи місцевого самоврядування в Україні є підвищення професійної компетентності посадових осіб органів місцевого самоврядування. У І півріччі за ініціативи облдержадміністрації та облради, спільно із Черкаським центром розвитку місцевого самоврядування Центром проведені тематичні короткострокові семінари «Співробітництво територіальних громад Черкащини як важливий фактор регіонального розвитку» у Черкаському, Звенигородському, Уманському, Драбівському, Золотоніському, Чорнобаївському районах, участь у навчанні взяли 263 посадових особи місцевого самоврядування.


Центр здійснює системне підвищення професійної компетентності державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування з питань антикорупційного законодавства. Професійна програма та програми короткострокових тематичних семінарів містять навчальні модулі з антикорупційного законодавства та передбачають обговорення правового забезпечення діяльності органів виконавчої влади, основних положень антикорупційного законодавства, впровадження електронного декларування, шляхів запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності державних службовців, контролю за виконанням законів у сфері запобігання і протидії корупції, організації превентивних антикорупційних механізмів та ін. У І півріччі 2018 року участь у навчанні з питань антикорупційного законодавства взяли 1069 слухачів.


На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.09.2014 № 847-р «Про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони» навчання з питань європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України пройшли 165 посадовців в рамках семінарів підвищення кваліфікації за професійною програмою.


Семінар «Ділова українська мова» набуває особливої актуальності в умовах змін пріоритетів у професіоналізації державної служби і підвищення вимог до комунікативної діяльності посадовців. У І півріччі в Центрі проведено постійно діючий семінар «Ділова українська мова» для керівників, спеціалістів структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, у якому взяли участь 37 публічних службовців.


Питання володіння державними службовцями англійською мовою залишається актуальним і справедливо вважається одним із стратегічних завдань реформи державної служби. На виконання статті 2 Указу Президента України від 16 листопада 2015 року № 641 «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні» упродовж І півріччя 2018 року в Центрі проведено семінар «Ділова англійська мова» для керівників та спеціалістів апарату, управлінь, відділів обласної державної адміністрації, виконавчого апарату обласної ради, Черкаського міськвиконкому, територіальних органів міністерств, центральних органів виконавчої влади.


В Центрі проводиться системна робота з підвищення якості методичного забезпечення процесу підвищення кваліфікації та посилення ролі електронних ресурсів в методичному обслуговуванні слухачів шляхом формування навчально-методичних кейсів та створення інформаційного простору з максимальним використання електронних ресурсів викладачів Центру, викладачів НАДУ, регіональних навчальних закладів системи перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, електронної нормативно-правової бази, електронних підручників.


Значну роль у якісному методичному забезпеченні процесу підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування відіграє потужна і збалансована команда викладачів-практиків - працівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, обласної ради, територіальних органів виконавчої влади, вищих навчальних закладів та провідних викладачів-науковців вищих навчальних закладів міста.


В Центрі запроваджена нова форма анкетування слухачів семінарів, яка рекомендована Національним агентством України з питань державної служби для всіх навчальних закладів системи підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад. Інновації сприятимуть удосконаленню рівня вивчення задоволеності публічних службовців якістю навчального процесу з підвищення кваліфікації та створенню системи ефективної комунікації між слухачами та організаторами навчання.


З метою підвищення рівня професійної компетентності викладацького персоналу представники Центру Наталія Якушенко та Людмила Піддубна у І півріччі 2018 року взяли участь у навчанні тренерів з питань залучення інвестицій, спрямованих на регіональних розвиток та залучення громадськості до управлінської діяльності органів місцевого самоврядування. Навчання проходило на базі Всеукраїнського центру підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування. Отримані знання тренери поширюватимуть серед публічних службовців на семінарах підвищення кваліфікації.


У червні 2018 році спільно з обласною державною адміністрацією та Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби у місті Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях Центр був співорганізатором II туру Всеукраїнського щорічного конкурсу «Кращий державний службовець», який вже четвертий рік поспіль проходить на базі Центру, матеріально-технічні ресурси якого повністю задовольняють потреби учасників та організаторів Конкурсу.


На базі Центру проводяться заходи громадської організації «Спільнота біженців з Донецька та Сходу України», метою діяльності якої є захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб із зони збройного конфлікту на Сході України.


В умовах реформування державного управління Черкаський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів виконує функцію регіональної освітньо-комунікаційної платформи для обговорення актуальних питань демократичного врядування, стратегій, змін у законодавстві та концепцій розвитку держави з метою створення на місцях збалансованої та ефективної системи державного управління.

25 квітня 2019
Powered by ArtistSoft