17 квітня 2018
Взаємодія органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування у вирішенні регіональних проблем


переглянути

Черкаський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів провів виїзний короткостроковий тематичний семінар підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Кам'янського району.


Програма виїзного семінару є практико-орієнтованою і спрямована на вироблення професійних компетентностей та удосконалення рівня практичних знань, умінь, навичок, необхідних для забезпечення ефективного управління на місцях. Зі слухачами семінару працювала потужна команда управлінців-практиків та провідних викладачів-науковців вищих навчальних закладів. Навчання проходило у форматі тематичних зустрічей з елементами практичних занять, конструктивного діалогу з актуальних питань, обміну досвідом та індивідуального консультування з фахових питань.


На виконання заходів з реалізації в області антикорупційної політики в рамках семінару відбулось обговорення особливостей боротьби з корупцією та відповідальності за корупційні діяння. Кандидат юридичних наук Микола Сивак дав роз’яснення основних положень антикорупційного законодавства, прокоментував шляхи запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності публічних службовців, окреслив необхідність організації превентивних антикорупційних механізмів.


Галузева складова програми семінару формувалась для різних цільових груп, реалізовували її керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, облради, територіальних органів виконавчої влади.


Бухгалтери сільських, селищних рад обговорили актуальні питання формування громадського бюджету, з якого фінансуються заходи, визначені безпосередньо членами територіальної громади та відпрацювали проблемні питання бухгалтерського обліку.


Землевпорядники мали змогу поспілкуватися із начальником організаційного відділу Управління організаційної та господарської діяльності Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Людмилою Пазинич та заступником начальника управління містобудування і архітектури Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віктором Болотовим з питань виділення земельних ділянок учасникам АТО, повноважень органів місцевого самоврядування у сфері забудови та благоустрою населених пунктів.


Для секретарів сільських, селищних рад відбулась лекція з висвітлення питань практики прийняття регуляторних актів органами місцевого самоврядування, яку провела завідувач сектору Державної регуляторної служби України в Черкаській області Олена Шухтіна. Завідувач сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Черкаській області Світлана Шуляк-Гончаренко обговорила із секретарями основні аспекти державної реєстрації прав на нерухоме майно.


Публічні службовці Кам'янського району у спілкуванні із головним спеціалістом відділу інформаційної діяльності управління взаємозв’язків з громадськістю та інформаційної діяльності Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександром Кравченком ознайомились із сучасними тенденціями розвитку інформаційного суспільства в країнах ЄС та Україні.


Ураховуючи, що професіоналізм державних службовців певною мірою залежить від уміння ефективно спілкуватися, програма виїзного семінару передбачала практичне заняття з основ ефективної комунікації, яке провела доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради, кандидат педагогічних наук Олена Волошенко.


За інформацією директора Центру Сергія Демченка ефективність семінару значною мірою залежала від тісної співпраці Центру з місцевою владою – головою райдержадміністрації Богданом Солошенком і головою районної ради Сергієм Сундуковим, які забезпечили необхідні умови для якісної роботи викладачів та слухачів.


Загалом, участь у навчанні взяли більше 100 посадовців Кам'янського району, які отримали нові професійні знання й навички, що стануть реальним підґрунтям для формування ефективної виконавчої влади на засадах самодостатності територій та розширення повноважень місцевих самоврядних органів.

23 січня 2019
Powered by ArtistSoft