22 березня 2018
Реалізація державної антикорупційної політики в регіоні


переглянути

Корупція лишається одним із негативних соціальних явищ, яке руйнує українське суспільство і державу. Україна здійснила перші кроки до масштабних антикорупційних реформ, спрямованих на створення нової інституційної системи запобігання, виявлення та покарання за корупцію, однак реалізація завдань Антикорупційної стратегії не завершена в повному обсязі, тому боротьба з корупцією залишається одним із пріоритетів на сучасному етапі розвитку держави.


Черкаський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відповідно до державного замовлення та Плану-графіка підвищення кваліфікації здійснює системне підвищення професійної компетентності державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування з питань антикорупційного законодавства. Сьогодні в закладі відбувся семінар-навчання для державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування під час якого в.о. заступника управління міжрегіонального управління Нацдержслужби України у місті Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській областях Оксана Бусля обговорила з публічними службовцями обмеження антикорупційного законодавства, які виникають під час проходження державної служби та служби в органах місцевого самоврядування у т.ч. в частині здійснення фінансового контролю.


За інформацією директора Центру Сергія Демченка, професійна програма та програми короткострокових тематичних семінарів, які реалізовуються Центром, містять навчальні модулі з антикорупційного законодавства та передбачають проведення цільових тренінгів із обговорення правового забезпечення діяльності органів виконавчої влади, основних положень антикорупційного законодавства, впровадження електронного декларування, шляхів запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності державних службовців, контролю за виконанням законів у сфері запобігання і протидії корупції, організації превентивних антикорупційних механізмів та ін. З початку 2018 року участь у навчанні з питань антикорупційного законодавства в Центрі взяли більше 500 слухачів, які актуалізували знання, необхідні для ефективної професійної діяльності на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування.


Реалізацію модулів із антикорупційної тематики забезпечують висококваліфіковані викладачі–практики – фахівці Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України; сектору з питань запобігання та виявлення корупції обласної державної адміністрації; міжрегіонального управління Нацдержслужби України у місті Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській областях.


Слухачі семінарів отримують електронні кейси дидактичних матеріалів з антикорупційної тематики (методичні посібники, мультимедійні презентації, збірники нормативно–правових документів, коментарі та роз’яснення до законів, тестові завдання с антикорупційної тематики), які вони використовують для самостійного опрацювання.

23 січня 2019
Powered by ArtistSoft