28 грудня 2017
Підсумкове засідання навчально-методичної ради


переглянути

В умовах реалізації стратегічного курсу України на здійснення радикальних ринкових реформ система підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування виходить на якісно новий європейський рівень, перетворюючись в потужній механізм забезпечення належного рівня професіоналізму і компетентності кадрів в публічному управлінні. Черкаський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів — єдиний в регіоні навчальний заклад, що реалізовує державну політику з підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування з напряму «Державне управління».


У 2017 році робота Центру була спрямована на практичну реалізацію Концепції реформування системи підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад; вимог Антикорупційного пакету законів; плану заходів з імплементації Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС; завдань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні; рекомендацій Національного агентства України з питань державної служби щодо створення дієвої системи розвитку управлінських кадрів.


За інформацією директора Центру Сергія Демченка, на виконання державного замовлення та Плану-графіка підвищення кваліфікації кадрів, затвердженого обласною державною адміністрацією, обласною радою та погодженого Національним агентством України з питань державної служби, у 2017 році в Центрі проведено 65 семінарів на яких підвищили кваліфікацію 2564 особи. Проведено чотири виїзні тематичні короткострокові семінари «Взаємодія органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування у вирішенні регіональних проблем» у Золотоніському, Христинівському, Чорнобаївському та Чигиринському районах.


На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 №265 «Про затвердження Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні на 2015-2017 роки» Центр здійснює системне підвищення професійної компетентності державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування з питань антикорупційного законодавства - у 2017 році у навчанні із зазначеної тематики взяли участь близько 2000 слухачів.


Важливим кроком на шляху підтримки та прискорення децентралізації і реформи місцевого самоврядування в Україні є підвищення професійної компетентності посадових осіб органів місцевого самоврядування. На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 року № 688-р «Деякі питання реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні» у 2017 році в Центрі проведено 24 тематичних короткострокових семінари для сільських, селищних голів, секретарів, бухгалтерів сільських, селищних рад, економістів об’єднаних територіальних громад та три семінари за професійною програмою для голів об’єднаних територіальних громад і посадових осіб уперше прийнятих на службу в органи місцевого самоврядування.


На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.09.2014 № 847-р «Про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони» в рамках семінарів підвищення кваліфікації за професійною програмою навчання в Центрі з питань європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України пройшли 185 посадовців.


Семінар «Ділова українська мова» набув особливої актуальності в умовах змін пріоритетів у професіоналізації державної служби і підвищення вимог до комунікативної діяльності посадовців. У звітному періоді проведено два постійно діючі семінари «Ділова українська мова» для керівників, спеціалістів структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.


Питання володіння державними службовцями англійською залишається актуальним і справедливо вважається одним із стратегічних завдань реформи державної служби. На виконання статті 2 Указу Президента України від 16 листопада 2015 року № 641 «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні» упродовж 2017 року в рамках семінару «Ділова англійська мова» відбулось навчання для двох груп з числа керівників та спеціалістів апарату, управлінь, відділів обласної державної адміністрації, виконавчого апарату обласної ради, Черкаського міськвиконкому, територіальних органів міністерств, центральних органів виконавчої влади.


В умовах адміністративної реформи та утвердження місцевого самоврядування значно розширюються повноваження депутатів місцевих рад, які постають перед необхідністю систематичного оновлення теоретичних знань для ефективного вирішення проблем територіальних громад, інтереси яких вони відстоюють. У 2017 році Центр організував навчання для депутатів Городищенського, Канівського, Шполянського, Корсунь-Шевченківського районів та Ротмістрівської об’єднаної територіальної громади.


Протягом року в Центрі проводилась системна робота з підвищення якості методичного забезпечення семінарів та посилення ролі електронних ресурсів в методичному обслуговуванні слухачів шляхом формування навчально-методичних кейсів та створення інформаційного простору з максимальним використання електронних ресурсів. Значну роль у методичному забезпеченні навчального процесу відіграє високопрофесійний професорсько-викладацький колектив з числа працівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, обласної ради, територіальних органів виконавчої влади, вищих навчальних закладів.


У 2017 році спільно з обласною державною адміністрацією та Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби у місті Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях Центр був співорганізатором ІІ туру Всеукраїнського щорічного конкурсу «Кращий державний службовець», який вже третій рік поспіль проходить на базі Центру, матеріально-технічні ресурси якого повністю задовольняють потреби учасників та організаторів Конкурсу.


Упродовж року Центр активно співпрацював із структурними підрозділами обласної державної адміністрації щодо організації та проведення заходів обласного рівня; із міжнародними громадськими організаціями - у рамках проекту «Нові ідеї розвитку громад»; із Головним управлінням юстиції у Черкаській області – з питань проведення на базі Центру автоматизованого тестування учасників конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців; із Регіональним психологічним кризовим центром Фундації «Паритет», який на базі Центру провів низку тренінгів «Соціально-психологічна підтримка адаптації учасників АТО»; із громадською організацією «Спільнота біженців з Донецька та Сходу України», метою діяльності якої є захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб із зони збройного конфлікту на Сході України та ін.


Черкаський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів завершує 2017 рік чітким баченням майбутнього щодо виконання державного замовлення на підвищення кваліфікації кадрів, впровадження нових підходів до організації навчального процесу, розбудови безперервної системи підвищення професійної компетентності державних службовців з метою створення в регіоні збалансованої та ефективної системи державного управління.

23 березня 2019
Powered by ArtistSoft