22 грудня 2017
Депутати обласної ради заслухали звіти голови обласної ради і голови облдержадміністрації, затвердили обласний бюджет на 2018 рік


переглянути

На початку голова обласної ради звернувся до присутніх, щоб вшанувати пам'ять загиблих в ході антитерористичної операції у східних областях України хвилиною мовчання.


 Потім було надано слово начальнику відділу Центру допомоги учасників АТО Олександру Тимошенку, який вручив відзнаки Міністерства України черкаським волонтерам. Також з подяками черкасцям за постійну систематичну допомогу військовим виступили заступник командира Першої механізованої танкової бригади Олег Гуменний та командир 8-го окремого батальйону «Української Добровольчої Армії» Андрій Гергет.


Далі депутатам було надано час для оголошення, передбачених регламентом, заяв і звернень від фракцій політичних сил і позафракційних. Таким правом скористалися Анатолій Підгорний, Олександр Коваленко, Юрій Ботнар, Михайло Мушієк, Олександр Рибченко, Сергій Воронов, Іван Далібожак, Андрій Сегеда та інші.Депутати обласної ради заслухали звіти голови обласної ради і голови облдержадміністрації, затвердили обласний бюджет на 2018 рік та розглянули всі питання порядку денного


При обговоренні і затвердженні порядку денного депутати не підтримали пропозицію Костянтина Омаргалієва поміняти черговість деяких питань, зокрема, розглянути обласні програми, а потім звіти голови облдержадміністрації та голови обласної ради, а питання щодо дострокового припинення повноважень заступника голови обласної ради Вадима Гайовича перенести останнім.


Натомість переважною більшістю голосів підтримано пропозицію Олександра Вельбівця, згідно якої звіт голови облдержадміністрації заслухати першим, наступним – звіт голови обласної ради, а далі розглянути питання за визначеною черговістю.


Затвердивши голосуванням порядок денний, депутати приступили до його розгляду.


Таким чином голова облдержадміністрації прозвітував про свою роботу з виконання програми економічного і соціального розвитку Черкаської області та делегованих обласною радою повноважень у 2017 році та відповів на запитання. Депутати взяли його звіт до відома.


Потім депутати заслухали звіт голови обласної ради Олександра Вельбівця


Завершивши виступ, Олександр Вельбівець також дав вичерпні відповіді на запитання депутатів.


Своїм рішенням вони також взяли звіт голови обласної ради до відома.


В ході розгляду третього питання порядку денного, депутати затвердили лічильну комісію для проведення процедури таємного голосування щодо дострокового припинення повноважень заступника голови обласної ради Вадима Гайовича, як це передбачено чинним законодавством.


В результаті проведення таємного голосування 44 депутати припинили повноваження Вадима Гайовича на посаді заступника голови обласної ради.


Далі депутати продовжили свою роботу і розглянули блок питань управління майном обласної комунальної власності та результативно проголосували за надання дозволу КЗ «Черкаська обласна дитяча лікарня» на передачу в оренду майна; внесення змін до рішення обласної ради від 22.03.2013 № 21-31/VI «Про Програму фінансової підтримки комунальних підприємств обласної комунальної власності на 2013-2017 роки» та призначення на посаду директорів комунальних закладів «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» Л.В.Бабич та «Обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» О.М.Єзерського.


Підтримку отримали проекти рішень щодо Плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на період 2018 – 2020 роки та Програми реалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Черкаської області на 2018 – 2020 роки.


Результативно голосували депутати за рішення з питань соціального характеру: про визнання бійцями-добровольцями осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України; про обласну комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, родин Героїв Небесної Сотні та постраждалих під час Революції Гідності та бійців-добровольців на 2018- 2022 роки; про внесення змін до обласної комплексної програми «Турбота» на 2014- 2020 роки; про обласну програму забезпечення молоді житлом на 2018-2022 роки.


Багато питань стосувалися внесення змін до рішень обласної ради, якими було продовжено термін дії обласних програм, а саме: «Надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю» на 2014–2017 роки»; розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року; розвитку інформаційного простору Черкаської області на 2012 – 2017 роки; Регіональної програми інформатизації Черкаської області на 2016 – 2017 роки «Електронна Черкащина».


Враховуючи висновки постійних комісій, депутати також проголосували за внесення змін до обласної програми фінансування ремонту доріг загального користування державного і місцевого значення, які проходять територією Черкаської області, та розвитку дорожньої інфраструктури на 2016-2018 роки; забезпечення техногенної та пожежної безпеки на території області, вжиття заходів щодо ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій та подій на 2016 – 2020 роки; охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки та низки інших.


Далі на пленарному засіданні депутати погодили внесення змін до обласного бюджету на 2017 рік та схвалили обласний бюджет на 2018 рік.


При розгляді питання про території та об’єкти природно-заповідного фонду області підтримано оголошення ботанічних заказників місцевого значення «Тимошівський», «Землянки», «Гульбище» та «Касьянове» в межах Кам’янського і Чигиринського лісництв.


Більшістю голосів депутати затвердили план роботи обласної ради на 2018 рік, розглянули та підтримали низку звернень депутатів обласної ради до керівництва держави.


Розглянувши всі питання порядку денного, головуючий закрив пленарне засідання дев’ятнадцятої сесії.


За інформацією офіційного веб-сайту Черкаської обласної ради http://oblradack.gov.ua/novini/5196-deputati-oblasnoii-radi-zasluhali-zvti-golovi-oblasnoii-radi-golovi-oblderzhadmnstracii-zatverdili-oblasniy-biudzhet-na-2018-rk-ta-rozglianuli-vs-pitannia-poriadku-dennogo.html

20 травня 2019
Powered by ArtistSoft