19 грудня 2017
Підведені підсумки реформи державного управління у 2017 році та визначено плани на наступний рік


переглянути

У заході взяли участь Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко, Голова НАДС Костянтин Ващенко, заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Тетяна Ковтун, народні депутати України, державні секретарі міністерств, новообрані генеральні директори, представники міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, громадськості, міжнародних організацій та проектів.


У своєму виступі Олександр Саєнко наголосив, що сьогодні реформа державного управління є одним з першочергових завдань і стоїть на порядку денному кожного політика в Європі, США, Канаді, оскільки у наш час перемагає та країна, яка будує ефективне державне управління і якісно використовує людські ресурси.


Костянтин Ващенко у своїй промові проаналізував проведення конкурсних процедур щодо наявних успіхів та нових викликів для конкурсних комісій. Зокрема, він наголосив, що під час відбору кандидатів на посади фахівців з питань реформ головна увага була приділена компетентності кандидатів. Загалом проведено завершено 190 конкурсів і відібрано 132 переможців. Водночас, незважаючи на певні позитивні результати, залишаються питання для дискусій, які стосуються вимог і шкали оцінювання кандидатів, навчання членів конкурсних комісій, якості конкурсних комісій, вдосконалення процедури конкурсу.


Ілона Шарова, керівник проекту Європейського Союзу з реалізації Концепції з питань реформ, зазначила, що проведення конкурсів на посади фахівців з питань реформ – це масштабний проект, який потребує професійного і, можливо, централізованого підходу і наголосила, що процедура проведення конкурсів буде вдосконалюватися.


Про результати, виклики та завдання на 2018 рік щодо реформування міністерств розповіла Тетяна Ковтун.


Виконавчий директор Офісу реформ Кабінету Міністрів України Антон Ященко у своєму виступі акцентував увагу на ключових завданнях та механізмах роботи нових директоратів та фахівців з питань реформ.


Про Новий регламент Кабінету Міністрів України, який зараз готується, розповів Олексій Гончарук, голова Офісу ефективного регулювання BRDO.


Учасники конференції також обговорили ключові завдання та перспективи реформування державного управління. Зокрема, розглянуто питання:


    конкурсна процедура: як залучати найкращих професіоналів та вдосконалити конкурсну процедуру?


    концепція реформи міністерств: ключові виклики та етапи трансформації;


    ключові завдання та показники ефективності фахівців з питань реформ: системи оцінки для директорів та експертів;


    Регламент Кабміну: як покращити процедури прийняття рішень та координації політик.


За інформацією офіційного веб-сайту Національного агентства України з питань державної служби http://nads.gov.ua/news/pidvedeno-pidsumky-reformy-derzhavnogo-upravlinnya-u-2017-roci-ta-vyznacheno-plany-na-nastupnyy

20 травня 2019
Powered by ArtistSoft