14 грудня 2017
Ліквідаторів аварії на ЧАЕС вшановує Черкащина


переглянути

Саме цього дня 1986-го завершили спорудження захисного саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Нагадаємо, торік Україна спільно із закордонними партнерами завершила також масштабний проект нового саркофага для ЧАЕС.


– Ось вже більше 30 років ушановуємо героїчний подвиг людей, які ціною власного життя стали на захист населення, – зауважив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Завдяки їхній мужності й хоробрості врятовано сотні тисяч життів. Так сталось, що нам сторіччями доводиться ставати на перешкоді небезпек, що чатують перед цивілізованим світом. Як і сьогодні на Сході країни наша нація боронить кордони, усю цивілізовану Європу, так і тоді молоді хлопці – рятівники, інженери, військовослужбовці, правоохоронці, лікарі – виконали свій обов’язок, захистивши людей від ядерної катастрофи. Наше ж завдання нині – не лише вшановувати загиблих, а й максимально підтримувати живих, спільно реалізовувати соціальні зобов’язання, спрямовані на забезпечення їхніх потреб.


Довідково:


На сьогодні в області проживає понад 107 тисяч громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Цьогоріч для забезпечення пільг і компенсацій чорнобильцям з державного бюджету спрямовано 57,6 млн грн. За бюджетною програмою «Пільги на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з обласного бюджету виділено 12,5 млн грн, торік – 10,3 млн грн.


За інформацією офіційного веб-сайту Черкаської обласної державної адміністрації http://ck-oda.gov.ua/likvidatoriv-avariji-na-chaes-vshanovuje-cherkaschyna/

20 травня 2019
Powered by ArtistSoft