08 грудня 2017
До Міжнародного дня боротьби з корупцією


переглянути

Корупція лишається одним із негативних соціальних явищ, яке руйнує українське суспільство і державу. Україна здійснила перші кроки до масштабних антикорупційних реформ, спрямованих на створення нової інституційної системи запобігання, виявлення та покарання за корупцію, однак реалізація завдань Антикорупційної стратегії на 2014-2017 рр. не завершена в повному обсязі, тому боротьба з корупцією залишається одним із пріоритетів на сучасному етапі розвитку держави.


На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 №265 «Про затвердження Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2015-2017 роки» Черкаський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відповідно до державного замовлення та Плану-графіка підвищення кваліфікації здійснює системне підвищення професійної компетентності державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування з питань антикорупційного законодавства.


За інформацією директора Центру Сергія Демченка, професійна програма та програми короткострокових тематичних семінарів, які реалізовуються Центром, містять навчальні модулі з антикорупційного законодавства та передбачають проведення цільових тренінгів із обговорення правового забезпечення діяльності органів виконавчої влади, основних положень антикорупційного законодавства, впровадження електронного декларування, шляхів запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності державних службовців, контролю за виконанням законів у сфері запобігання і протидії корупції, організації превентивних антикорупційних механізмів та ін. З початку 2017 року участь у навчанні з питань антикорупційного законодавства в Центрі взяли близько 2000 слухачів, які актуалізували знання, необхідні для ефективної професійної діяльності на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування.


Реалізацію модулів із антикорупційної тематики забезпечують висококваліфіковані викладачі–практики – фахівці Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України; сектору з питань запобігання та виявлення корупції обласної державної адміністрації; міжрегіонального управління Нацдержслужби України у місті Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській областях.


Слухачі семінарів отримують електронні кейси з антикорупційної тематики (методичні посібники, мультимедійні презентації, збірники нормативно–правових документів, коментарі та роз’яснення до законів, інфографіка, тестові завдання с антикорупційної тематики), які вони використовують для самостійного опрацювання.


На виконання державного замовлення у 2018 році Центр продовжить реалізацію державної політики з підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування регіону, у т.ч. з антикорупційних питань, адже професійна підготовка службовців органів публічної влади – головний чинник ефективності реформ в усіх сферах життєдіяльності суспільства.

16 червня 2019
Powered by ArtistSoft