17 листопада 2017
Реформа державного управління в Україні: здійснення оцінки стану справ, досягнення та виклики


переглянути

Мета конференції – обговорення прогресу у реформуванні державного управління, визначення завдань та викликів, які стоять перед Україною у цьому процесі.


Конференція є формальним початком повної і глибокої оцінки стану справ у системі державного управління за участі Програми SIGMA, проведення якої передбачено Планом заходів з реалізації Стратегії реформування державного управління України на 2016-2020 роки. Результати цієї оцінки будуть оприлюднені у липні 2018 року та дозволять оновити завдання та заходи з реалізації зазначеної Стратегії.


Зі вступними промовами виступили Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН, Комісар Європейського Союзу з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес ХАН, Посол Європейського Союзу в Україні, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ МІНҐАРЕЛЛІ та Голова НАДС Костянтин ВАЩЕНКО.


Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН у своїй промові наголосив, що реформа державного управління – одна з найважливіших реформ, основне завдання якої привести у владу нових людей, які здатні на зміни і сумлінне служіння державі. Прем’єр-міністр України подякував партнерам України та експертному середовищу за підтримку реформи державної служби.


Посол Європейського Союзу в Україні, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ МІНҐАРЕЛЛІ, під час свого виступу зазначив, що тільки реформа державного управління може зробити перехідний період у реформуванні країни успішним. На думку Хюґа Мінгареллі необхідно реструктурувати міністерства таким чином, щоб їхня структура і функції були адаптовані до вимог ринкової економіки, а також передбачити у державному бюджеті необхідні ресурси для підтримки реформи державного управління


Йоханнес ХАН, комісар Європейського Союзу з питань європейської політики сусідства і розширення, у своєму відео-зверненні до учасників конференції відзначив динаміку реформ в Україні за останній період та зазначив, що нейтральна та професійна державна служба, працююча в інтересах усіх громадян України, є важливою передумовою для відповідального і прозорого уряду. ЄС і надалі надаватиме всебічну підтримку на шляху внутрішніх перетворень, спрямованих на подальше зближення з ЄС.


Голова НАДС Костянтин ВАЩЕНКО привітав учасників з нагоди відкриття Конференції і наголосив, що реформи державного управління та державної служби є критично важливими, оскільки систематично впливають на всю структуру управління в країні, його функціонування, здатність надавати послуги, а також відносини з громадянами. Реформа державного управління є фундаментальним елементом, що забезпечує демократичне функціонування держави, і спрямована на удосконалення трьох ключових взаємозалежних компонентів системи: інституцій, правил і процедур, що регулюють їх внутрішню роботу, процесів і механізмів координації їхньої співпраці та кадрового забезпечення.


Костянтин ВАЩЕНКО підкреслив виключну роль у цьому процесі програми ОЕСР/SIGMA, яка приймала активну участь у розробленні Закону України «Про державну службу» та вторинного законодавства до нього.


У рамках панельних дискусій учасники конференції обговорили досягнення та виклики у впровадженні реформи державного управління в Україні.


Зокрема, під час своєї презентації Олександр САЄНКО, Міністр Кабінету Міністрів України, наголосив, що успішне впровадження законодавчих ініціатив в Україні неможливе без ефективної системи державного управління.


Олександр Саєнко додав, що реформа державного управління у рамках Стратегії реформування державного управління на 2016-2020 роки складається з трьох ключових компонентів. «Перше – стратегічне планування, визначення пріоритетів і координація ресурсів навколо цих пріоритетів, які визначають сьогодні Президент, парламент, Уряд... Друге – питання процедур. Дуже великий вплив на успіх реформ у парламенті належав ефективній комунікації. Раніше рішення готувалися у закритих кабінетах, а зараз ми переходимо до процедури, коли залучаємо до розробки політичних рішень всіх ключових учасників, на кого це рішення може впливати», – сказав Міністр Кабінету Міністрів. Третьою складовою, за словами Олександра Саєнка, є питання роботи міністерств. «Ми маємо посилити політичну відповідальність і дати міністрам усі інструменти для того, щоб вони могли повноцінно впроваджувати зміни і реформи у своїй сфері політичної відповідальності», – зауважив Міністр Кабінету Міністрів.


Пітер ВАГНЕР, Голова Групи підтримки України в Європейській Комісії, у своєму виступі підкреслив, що сьогодні Україна впроваджує складні, але необхідні кроки для модернізації державної служби та створення ефективного і прозорого урядування, що відповідає потребам громадян. Професійна державна служба – це основа успішного впровадження всіх інших реформ.


Сергій ВЛАСЕНКО, народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Валерій ПЕКАР, співзасновник Громадянської Платформи «Нова Країна», та Костянтин ВАЩЕНКО, Голова НАДС, представили основні досягнення та виклики у проведенні реформи державного управління в Україні, зокрема, реформи державної служби, процедури здійснення добору персоналу.


Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим НЕФЬОДОВ та заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Тетяна КОВТУН презентували основні досягнення та виклики, що стоять перед Україною у реформуванні міністерств та системи надання адміністративних послуг.


Участь у заході взяли міністри та народні депутати України, державні секретарі міністерств, офіційні представники Сторони ЄС, Програми SIGMA, громадянського суспільства, експертного середовища, міжнародних організацій і дипломатичного корпусу.


Відеоматеріали конференції: https://www.youtube.com/watch?v=wJX7RKhqkPw


За інформацією офіційного веб-сайту Національного агентства України з питань державної служби http://nads.gov.ua/news/pro-stan-reformuvannya-derzhavnogo-upravlinnya-ukrayiny-zavdannya-ta-vyklyky-yshlosya-na

20 травня 2019
Powered by ArtistSoft