09 листопада 2017
День української писемності та мови


переглянути

Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності. Це свято гуртує українців на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду.


За православним календарем в цей день вшановують пам’ять преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.


З нагоди Дня української писемності та мови керівники, спеціалісти апарату, управлінь, відділів облдержадміністрації, Черкаського міськвиконкому, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, у рамках постійно діючого тематичного семінару «Ділова українська мова», долучилися до диктанту національної єдності, який провела завідувач кафедри журналістики, реклами та PR–технологій Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Тетяна Бондаренко.


 

17 лютого 2019
Powered by ArtistSoft