14 жовтня 2017
День захисника України


переглянути

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ “Про День захисника України” від 14.10.2014 року № 806, встановивши свято, яке щорічно відзначається 14 жовтня.


Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів - згідно літописів князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Київську Русь під покров Божої Матері. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова.


У XX столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія. Саме тому днем офіційного створення УПА теж було обрано свято Покрови.


Бойові військові традиції, що народилися у давні часи, протягом усієї історії України постійно розвивалися та сьогодні наповнюються новим змістом новими поколіннями захисників Батьківщини.


З огляду на гібридний характер війни на сході нашої держави ми відзначаємо День захисника України у широкому розумінні. Захисниками України є не лише військовослужбовці, а й усі громадяни, які своєю сумлінною професійною і громадською діяльністю забезпечують економічний, гуманітарний, освітній й інформаційний захист держави.


Активного розвитку в сучасних умовах набув волонтерський рух, до якого залучилися чимало українців як у межах нашої країни, так і за кордоном. Ці люди стали мирними воїнами і надійними захисниками Батьківщини, а їхня діяльність – зразком самовідданості та патріотизму.


Цей день - День захисника України покликаний підняти дух народу, національну свідомість та любов до своєї Батьківщини.

20 травня 2019
Powered by ArtistSoft