04 серпня 2017
Атестація претендентів на посади державної служби щодо вільного володіння державною мовою


переглянути

Костянтин Ващенко акцентував увагу на актуальності презентованої теми, оскільки однією з новацій Закону України «Про державну службу» є, зокрема, подання кандидатом з метою участі у конкурсі на зайняття посад державної служби у тому числі й посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.


Коментуючи нововведення для державних службовців, Голова НАДС зазначив, що з 1 травня 2018 року увійде в дію ще одна норма закону для державних службовців категорії «А». Претендуючи на ці посади, кандидати демонструватимуть ще й знання однієї з мов Ради Європи – англійської або французької.


Підводячи перші підсумки роботи НАДС в цьому напрямку, Костянтин Ващенко проінформував ,що з 1 травня близько 10 тис. кандидатів на зайняття вакантних посад державної служби звернулося до атестаційних комісій уповноважених вищих навчальних закладів, серед них понад 4 тис. кандидатів складали атестаційний іспит з української мови і близько 6 тис. скористалися можливістю безкоштовного обміну на підставі підтверджуючих документів.


У заході взяли участь експерт Реанімаційного Пакету Реформ, член Комісії з питань вищого корпусу державної служби Володимир Купрій та заступник директора Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Галина Усатенко. Експерти відмітили процедурні питання проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою, акцентували увагу на проблемних питаннях, які виникають у процесі роботи атестаційних комісій уповноважених вищих навчальних закладів.


За інформацією офіційного веб-сайту Національного агентства України з питань державної служби http://nads.gov.ua/news/bryfing-golovy-nads-kostyantyna-vashchenka-na-temu-100-dniv-provedennya-atestaciyi-pretendentiv


 

23 січня 2019
Powered by ArtistSoft